KONST / Litografier / Färglitografier 13899035
nr 1389 9035
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Färglitografier, 3 st, Signerade, 360-upplaga. Motivet: 18x15cm, yttermått inklusive ram: 37x33cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 5 april 2021
kl 20:44:28
1/4 13:45:13
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska